İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Android 11 Yeni Güncellemeleriyle İlgili Bilmeniz Gerekenler!

Android 11 Yeni Güncellemeleriyle İlgili Bilmeniz Gerekenler!

Google'ın yeni mobil işletim sistemi Android 11 şekilleniyor. Google Android 11 beta sürümü ve lansman programıyla ilgili ayrıntıları açıkladı.

android-11-developer-preview-3

Android Geliştiricileri resmi YouTube kanalı, Android 11 Beta’nın resmi sürümü için yeni bir lansman tarihini duyurduğu kısa bir video yayınladı. Normalde Google, Google  I/O etkinliğinde (12, 13 ve 14 Mayıs’ta gerçekleşmesi planlanan) Android Beta’yı yayınlayacaktı, ancak COVID-19 sebebiyle bütün etkinlik iptal edilmek zorunda kaldı.

Şirket ayrıca, COVID-19 salgını ve geliştirme sürecinin getirdiği ekstra zorluklar nedeniyle, Android 11’in beta sürümleri için yayın takviminde güncellemeler yapıldığını açıkladı.

Android 11,  Google için bir büyüme ve olgunluk yılının ürünü olarak piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Google, mobil işletim sisteminin yeni sürümü Android 11’in betasının 3 Haziran’da yayınlanacağını açıkladı.Geliştirici Önizlemesi (Developer Preview 4) indirilmeye sunuldu. Tüm bu gelişmelerin yanında Android 11 betaya özel bir YouTube yayını planlanıyor.

Developer Preview 3’ün aslında son geliştirici önizlemesi olması planlanmıştı. Ancak Google, beta sürümünü Haziran ayına ertelediğini açıkladıktan sonra 6 Mayıs’ta Developer Preview 4’ü duyurdu.

Android11: the Beta Launch Show adıyla yapılacak yayında Android ekibinin paylaşacağı haberler, gelişmeler ve duyurular paylaşılacak; sürümle ilgili teknik detaylar verilecek. Android geliştiricilerden David Burke’un yer alacağı yayında #AskAndroid etiketiyle katılımcılardan soru alınıp tartışılabilecek.

Android 11 timeline

Android 11 release schedule timeline

 

https://www.youtube.com/watch?v=gqJEcy57hA8

 

 

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Software Engineer and Booklover

Yorum Yap