İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Adobe, Photoshop’un web sürümünü ücretsiz bir şekilde kullanıma açacağını duyurdu!

Adobe, Photoshop’un web sürümünü ücretsiz bir şekilde kullanıma açacağını duyurdu!

adobe-photoshop-tr-02

İlk olarak 1990 yılında yayınlanan ve günümüze kadar gelişerek gelen fotoğraf düzenleme programı Adobe Photoshop, kullanıcıları sevindirecek bir yenilik getirecek.

Adobe, uygulamayı daha fazla kullanıcıya tanıtmanın bir yolu olarak tamamen ücretsiz bir web sürümü üzerinde çalışıyor. Şu anda şirket, Kanada’da başlayan testler kapsamında, kullanıcıların ücretsiz bir Adobe hesabı ile Photoshop’a web üzerinden erişme imkanı sunuyor.

Bazı işlevler ücretsiz olacak

Öte yandan, ücretsiz olacak Photoshop Web, tahmin edebileceğiniz gibi tüm özellikleri içermeyecek. Şirket, sadece Photoshop’un temel işlevleri olarak kabul edilen araçları ücretsiz olarak sunacak. Adobe, Photoshop’un web sürümünü ilk olarak geçen yıl ekim ayında yayınlamış, ancak neredeyse tüm özellikler yine ücretli olarak sunulmuştu.

Bunun yanı sıra Adobe Photoshop ücretsiz web sürümü, okullarda ve şirketlerde kullanılan en güçlü araçlardan biri olmaya başladı. Adobe Dijital Görüntüleme’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Maria Yap, yaptığı açıklamada Photoshop’u daha fazla insanın denemesini istediklerini ifade etti. Açıklama ise şu şekilde yer alıyor:

“Photoshop’u daha fazla insanın denemesi ve ürünleri deneyimlemesi için daha kolay bir şekilde erişim sağlamayı amaçlıyoruz. Photoshop’u kullanmak için üst düzey bir cihaza ihtiyacınız yok.”

Maria Yap

Adobe Photoshop ücretsiz sürümünün global olarak ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda net bir tarih yok. Şirketin deneme sürecine başlaması, ücretsiz Photoshop hizmetinin yakın zamanda tüm dünyaya sunulabileceğini gösteriyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap