İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Google Maps’i Takip etti ve Nehre Düştü!

Google Maps’i Takip etti ve Nehre Düştü!

ABD’de bir vatandaş gideceği adresi bulmak için kullandığı Google’ın harita uygulaması olan Google Maps‘in gösterdiği adresi takip ederken donmuş nehre düştü.

Artan teknoloji ile beraber insanların hayatını kolaylaştıran uygulamaların sayısıda artmaya başladı.Bunların başında da Google Maps uygulaması gelmektedir.İnsanlar artık trafikte veyahut sokakta çevredeki insanlara sormak yerine bu uygulamayı kullanmaktadır.

İngiliz Independent gazetesinin CBS News’e dayandırdığı haberine göre,ABD’nin Minnesota eyaletinde yaşayan bir vatandaş gideceği adrese Google Maps uygulamasına baktığı için bir kaza geçirdi. Bu vatandaş uygulamanın gösterdiği yolu takip etti ve karşısına çıkan Mississippi Nehri’ni yürüyerek geçmeye çalıştığı esnada buzlu alanı aşamadı ve nehre düştü.

Daha sonra itfaiye ekipleri tarafından kurtarılan adam yaptığı açıklamada ; “Google Maps’in nehrin karşısına donmuş buzulların üzerinden geçmesini söylediğini iddia etti.” Fakat yetkililer ise tam tersi uygulamanın bölgedeki köprüyü gösterdiğini, kullanıcının ise komutları yanlış anlamış olabileceği ihtimalinin güçlü olduğunu belirtti.

Nehre düşen kişinin kontrol altına alındığı ve düşük derecede hipotermi yaşadığı ifade edildi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap