1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. 360 Derece Koşu Bandı Üzerinde Oyun Oynarken Egzersiz Yapmak

360 Derece Koşu Bandı Üzerinde Oyun Oynarken Egzersiz Yapmak

omni one

”Omni One” evde oyun ile antrenmanı eğlenceli hale getirecek yepyeni bir deneyim sunuyor.

Uzun süreli hareketsizliğe neden olabilen bir bağımlılığa kolayca dönüşebilen oyunlar, özellikle genç neslin psikolojik ve fiziki sağlığını olumsuz etkilemekte. Sanal gerçeklik içerisinde kullanıcıyı uçurarak hem oyun oynamasını, hem de kaslarını çalıştırmasını sağlayan Icaros bunun en güzel örneklerinden biriydi. Omni One ise özellikle dünyanın pandemiyle mücadele halinde olduğu böyle bir dönemde ev hayatının kalitesini artırabilecek türde bir yenilik.

Omni One, kullanıcının video oyunları ve diğer sanal ortamlarda 360 derece yürümelerine veya koşmalarına olanak tanıyan bir sanal gerçeklik koşu bandı. Omni ile gerçek yaşamdaki tüm aksiyonları (zıplama, diz çökme vb hareketlerde de dahil) koşu bandı üzerinde gerçekleştirebiliyor. Böylece oyun karakterine komutlarla değil doğrudan kendi hareketlerinizle hayat verebilirsiniz.

Hafif  Ve Kompakt

Ticari versiyonu ile karşılaştırıldığında, daha hafif ve daha kompakt olan Omni One’ı evde istediğiniz yere yerleştirmeniz mümkün. Kullanılmadığı zamanlarda ise katlayıp kaldırabilirsiniz. Bağımsız bir VR başlığıyla birlikte satışa sunulacak olan cihaz, herhangi bir kablo veya PC bağlantısı olmadan çalışıyor. Kullanıcının koşu bandına çıkması, ceketi giymesi ve sanal gerçeklik başlığını takması yeterli. Virtuix, Omni One için hem kendi oyunlarını ve üçüncü taraf oyunları sunduğu kendi oyun mağazasına sahip.

Değişen şartlarla birlikte ev içi eğlencenin sınırlarını zorlamayı amaçlayan şirket, gelişmiş oyun deneyimi sunan ”Omni One”ı ile evlere taşıyor. Cihaz, 2021’in ikinci yarısında piyasaya çıkması planlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Makale – Bigumigu.com

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap