1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. 19 Mayıs THY tarihi yolculuk bileti nasıl alınır?

19 Mayıs THY tarihi yolculuk bileti nasıl alınır?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlattığı tarihten 101 yıl sonra, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na özel Türk Hava Yolları Samsun'a sembolik bir uçuş gerçekleştirecek. Peki bu uçuşa katılmak için nasıl bilet alınır? İşte detaylar..

19 Mayıs THY tarihi yolculuk bileti nasıl alınır?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün Milli Mücadele’yi başlattığı tarihten 101 yıl sonra, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı‘na özel Türk Hava Yolları Samsun’a sembolik bir uçuş gerçekleştirecek. Sosyal Medya kullanıcıları ise bu sembolik uçuşa bilet alarak katılım sağlayabiliyor. Bu tarihi uçuş için vatandaşların hatıra bileti alması mümkün. 2.5 Milyon kişinin hatıra bilet aldığı bu uçuş için daha çok katılım sağlanması bekleniyor.Peki bu uçuşa katılmak için nasıl bilet alınır? İşte detaylar..

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği konu ile ilgili yaptığı açıklamada, 19 Mayıs 2020‘de İstanbul’dan Samsun’a düzenlenecek uçuş, TK1919 sefer sayısı ile gerçekleşecek. Katılım sağlamak isteyen vatandaşlarımız Tarihiyolculuk.com sitesinden bilet için başvuru yapabilir.

Türk Hava Yolları resmi sitesinde yaptığı açıklama şöyle;

“19 Mayıs’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı yere, Samsun’a uçuyoruz.

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu olarak, tüm vatandaşlarımızı bu özel uçuşa davet ediyoruz.
Siz de bu tarihi uçuşumuza katılarak hatıra biletinizi alın, dünyanın en yüksek katılımlı uçuşuna hep birlikte imza atalım!”

23 Nisan’nda gökyüzüne ay yıldız çizen Türk Hava Yolları 19 Mayı’ta da yeni bir etkinliğe hazırlanıyor. THY, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Samsun’a tarihi bir uçuş gerçekleştirecek.

Türk Hava Yolları, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Samsun’a tarihi bir uçuş gerçekleştirecek. İstanbul’dan Samsun’a gerçekleştirilecek TK-1919 sefer sayılı tarihi uçuşun kaptan pilotu Selin Sevimli, ikinci pilot ise Doğukan Demir olacak. Bu tarihi sefere evlerinde kalarak katılmak isteyen kişiler ise www.tarihiyolculuk.com adresi üzerinden hatıra biletleri oluşturabilecek. Oluşturulan hatıra biletleri bugünden itibaren #TarihiYolculuk ve #TK1919 sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılabilecek.

2 Milyon Yolcuyu Aştı!

Türk Hava Yolları tarafından 19 Mayıs tarihinde gerçekleşecek tarihi uçuş için binlerce vatandaş şimdiden internet aracılığı ile araştırmalarına başladı. Bu tarihi uçuşa karantina sebebiyle evlerinden destek vermek isteyen vatandaşlar Milli Mücadele’nin 101. Yılında THY hatıra bileti ile kampanyaya katılım sağlıyor. Şimdiye kadar 2.5 Milyon vatandaşımızın katılım sağladığı öğrenildi. 19 Mayıs 2020 tarihine kadar daha çok vatandaşın ilgi göstermesi bekleniyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap