1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. 17 yaşında Koronavirüs sitesi açan lise öğrencisi 8 milyon doları reddetti!

17 yaşında Koronavirüs sitesi açan lise öğrencisi 8 milyon doları reddetti!

17 yaşında Koronavirüs sitesi açan lise öğrencisi 8 milyon doları reddeti!

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok popüler platform arasında yer alan “nCoV2019live” adlı platformun kurucusu henüz 17 yaşındaki lise öğrencisi olan Avi Schiffmann, teklif edilen 8 milyon dolarlık reklam anlaşmasını kabul etmediğini açıkladı.

Koronavirüs pandeminin tüm dünya genelinde hızla yayılması sonucu virüsün seyrini takip edebilmek için bazı internet siteleri insanlar tarafından takip edilmeye başlandı. Bu sitelerden biri de henüz 17 yaşındaki bir lise öğrencisi tarafından oluşturulan “nCoV2019live” sitesi oldu.

17 yaşındaki Avi Schiffmann, ABD medyasına yaptığı açıklamada, sitenin insanlar tarafından takip edilmesiyle bir anda popüler hale geldi ve yaklaşık 30 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği siteye reklam vermek için birçok firmadan reklam teklifi aldığını duyurdu. Siteyi kurmasının amacı ise koronavirüs salgının görülmeye başlandığı ilk zamanlar oluşan bilgi kirliliğini engellemek olduğunu söyledi.

Sitenin sağ üst köşesinde yer alan “Bana kahve ısmarla” butonu ekleyen Schiffmann, bu sayede siteye destek vermek isteyen kişilerin 3 dolarlık bağış yapmasını sağlıyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap