1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. 14 İnç Boyutlu MacBook Pro Piyasaya Çıkışı 2021’e Ertelenebilir!

14 İnç Boyutlu MacBook Pro Piyasaya Çıkışı 2021’e Ertelenebilir!

Apple'ın Macbook Pro 14 inçlik versiyonunu çıkarmayı seneye erteleyeceği ihtimali ortaya çıktı.

14 İnç Boyutlu MacBook Pro Piyasaya Çıkışı 2021'e Ertelenebilir!
Teknoloji devi Apple, MacBook Pro serisine 14 inç boyutlu yeni bir cihaz eklemek istiyor. Ancak söz konusu yeni cihaz, düşünüldüğü gibi zamanında gelmeyebilir. İddialara göre Apple, yeni modelin tanıtımını önümüzdeki yıla ertelemeyi düşünüyor.
Apple ürünleri hakkındaki tutarlı istihbaratlarıyla bilinen L0vetodream isimli Twitter üyesi, 14 inç MacBook Pro’nun 2021 için planlandığı iddiasını ortaya attı. Şirket, incelen ekran çerçeveleriyle beraber ekranı genişleterek fark edilen bir yükseltme yapmayı planlıyor olabilir.

Bunların öncesinde yeni MacBook Pro’nun bu yıl bir üst seviye olarak 14 inç Mini LED ekranla birlikte tanıtılacağı şeklinde bazı kurgulamalar vardı. Cihaz hakkındaki merak sürüyor fakat tanıtım bekleyişleri gelecek yıla ertelenmiş durumda. 2020 model 13 inç MacBook Pro, 16 inçlik modelde bulunan gelişmiş hoparlörler, mikrofonlar ve daha ince çerçeveler gibi yeniliklerden mahrum olarak gelmişti. Şirket, cihazda yüksek oranda kelebek mekanizmalı tuşları değiştirmeye de odaklanmış durumda. 13 inç MacBook Pro, klavye değişikliğinin yanında farklı nitelik seçenekleri de sunuyor ve kullanıcı kitlesini 10. nesil Intel işlemcilerle buluşturuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap